Category:
Mepps Bug to obrotówka, która ma naśladować wylatującego lub podnoszącego się z wody owada. Paletka o „zdublowanym” kształcie, żyłkowanie na jej powierzchni – i oto są skrzydełka. Wydawać by się mogło, że skoro paletka wiruje, to zarówno jej kształt, jak i zdobienie są przesadą, bo i tak ryby nie będą tego widzieć. A jednak…Bug ma jednak podobną tendencję jak Comet – co kilkanaście obrotów zmienia kierunek wirowania i przez ułamek sekundy skrzydełka są doskonale widoczne. To wystacza rybom do skojarzenia smakowitości kąska. Pobicia następują zazwyczaj tuż po zmianie kierunku obrotu. Kolejnym atutem jest segmentowany, owadzi korpus.
Dodatkowo Bugi ozdobione są zawiązaną na kotwicy sztuczną muszką w kolorach typowych dla tradycyjnych wzorników. Jak wskazuje doświadczenie, najczęściej atakowany jest ozdobnik; w tym przypadku zachowujący się jak mokra mucha – zapewne dlatego małe Bugi chętnie zagryzane bywają przez lipienie, większe przez pstrągi. Na łowiskach specjalnych bywają te obrotówki z zaciekłością atakowane przez tęczaki. Chętnie biją w Bugi okonie na każdym rodzaju wody, w rzekach jazie i klenie, zaś na wzory z ciemną paletką także brzany, szczególnie w im przypisanej krainie.
Bug produkowany jest w 8 wariantach barwnych (stone fly*ciemnoszara, yellow may*żółta, march brown*brązowa, white miller*biała, iron blue*błękitna, olive*zielona, dragon*jasnoszara, cherry*czerwona) i w 4 wielkościach.
#00 1,5 g
#0 2,5 g
#1 4 g
#2 7 g

Warianty kolorystyczne:

 

Rozmiary błystek: